Skip to content

Szczególnie młodzi przedsiębiorcy mają dzisiaj dwie rzeczy: wiele naprawdę dobrych pomysłów na to, jak skutecznie zarobić sporo pieniędzy za sprawą swojej własnej działalności gospodarczej oraz problemy z uzyskaniem pieniędzy na jej rozruch. Ze względu na wiek oraz bardzo często również brak stosownej historii kredytowej możliwość uzyskania z banku tego rodzaju pomocy jest w zasadzie niemożliwe. Istnieją oczywiści wyjątki, jednak dopiero od niedawna, jest to więc opcja nieco jeszcze mało znana i mało zbadana.

Kredyt na rozruch działalności gospodarczej

Niektóre banki od niedawna oferują produkt opierający się na udzielaniu kredytów na rozruch firm – już od pierwszego dnia istnienia firmy, jednak warto tego typu usług poszukać również w alternatywnych instytucjach finansowych, ponieważ może się nieoczekiwanie okazać, że to właśnie w nich znajdziesz znacznie lepszą ofertę, niż w samym banku. Będzie to wynikało przede wszystkim z ogromnej konkurencji na rynku, jaka dotyczy instytucji pozabankowych oraz przeświadczeniu banków, że posiadają jedyną słuszną ofertę dla wszystkich.

Alternatywa dla banków

Zawsze słuszną oraz godną polecenia alternatywą będą same instytucje pozabankowe, które być może nie będą posiadały stricte oferty dla nowych przedsiębiorców, ale mogą posiadać znakomitą ofertę po prostu – zarówno dla swoich starych, jak i nowych klientów. W takich przypadkach wystarczy często wypełnienie wniosku przez Internet, w którym podasz najważniejsze informacje.