Skip to content

Niektóre firmy pożyczkowe postanowiły jednak zaufać młodym osobom, chcącym inwestować w swoją przyszłość czy w interesy, które mogą przynieść dochody w określonym czasie. Jeśli koniecznie potrzebujesz pieniędzy na jakiś swój określony cel, staraj się mierzyć w oferty promocyjne dla nowych klientów, po raz pierwszy korzystających z usług danej firmy pożyczkowej. Dzięki temu będziesz mieć szansę na wzięcie pożyczki zupełnie bez dodatkowych kosztów, jeśli tylko wyrobisz się ze spłatą zadłużenia w ściśle określonym w umowie czasie.

Jedną z pierwszych tego typu ofert ma dla swoich klientów firma pożyczkowa Ale Gotówka. Dolną granicą wieku w przypadku tej firmy jest osiemnaście lat, górną – siedemdziesiąt pięć lat. Starający się o udzielenie pożyczki powinien posiadać polskie obywatelstwo, a także za pomocą Internetu złożyć elektroniczny formularz. Ilość gotówki, jaką możesz w tym wypadku pożyczyć jednorazowo, jest uzależniona głównie i przede wszystkim od razu, który zdarza ci się pożyczać. Wszyscy wnioskujący o pożyczenie pieniędzy po raz pierwszy mogą maksymalnie pożyczyć jedynie 2000 złotych na nie dłuższy okres niż trzydzieści dni kalendarzowych. Pożyczka jest zupełnie darmowa, czyli jako pożyczkobiorca nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, jeśli udało ci się spłacić swoje zobowiązanie w terminie określonym umową. Ilość pieniędzy możliwych do pożyczenia wzrasta z każdą kolejną pożyczką, jakiej dokonasz za pośrednictwem Ale Gotówki. W przypadku piątej pożyczki z rzędu masz możliwość pożyczenia aż 5 000 złotych i jest to maksymalna kwota, jaką możesz uzyskać u tego pożyczkodawcy. Wyższe kwoty nie wchodzą w grę. Do ogromnych zalet firmy można zaliczyć różne terminy, w jakich możesz spłacać zobowiązanie. Do wyboru masz siedem, czternaście, dwadzieścia jeden albo standardowe i najczęściej wybierane trzydzieści dni.

Kolejna propozycja pochodzi od firmy Flex Pożyczka. Podobnie jak w przypadku poprzenika, tutaj również od zainteresowanych wymaga się polskiego obywatelstwa oraz ukończonego zaledwie osiemnastego roku życia. Przy pierwszej pożyczce możesz wnioskować o przyznanie kwoty 1500 złotych na dowolny cel. W tym przypadku masz aż dwa miesiące na spłacenie swojego zobowiązania, co ważniejsze – całkowicie za darmo, jeśli uda ci się zmieścić w terminie. Opcja ta jest często wybierana również ze względu na możliwość podziału kapitału pozostałego do spłaty na równe dwie raty. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że pożyczenie każdej kolejnej kwoty będzie generowały dodatkowe koszty, w tym prowizje, dlatego RRSO jedynie w przypadku pierwszej pożyczki będzie wynosiło równe 0%. Najbardziej rozbudowaną ofertą, przeznaczoną jedynie dla najbardziej zaufanych klientów, jest możliwość pożyczenia aż 12 000 złotych na okres dwudziestu czterech miesięcy.
Firmą pożyczkową, która daje kredyt zaufania młodym osobom już na samym starcie w dorosłość, są Hapi Pożyczki. Tutaj kwoty są mniej limitowane – zainteresowani mogą pożyczyć od 800 do nawet 15 000 złotych jednorazowo. Warunkiem jest zwrócenie ich w określonym terminie – między trzy a trzydzieści sześć miesięcy. Jak każda interesująca oferta, również ta posiada swoje minusy – każda pożyczka, również pierwsza, są oprocentowane, a wysokość dopłaty do pożyczonej kwoty ustalane jest indywidualnie, na podstawie aktualnie panujących ofert. Trzeba nadmienić, że chociaż Osiemnastolatkowie mogą skorzystać z usług firmy, muszą posiadać stałe i w dodatku udokumentowane dochody. Zainteresowany musi przedstawić co prawda jedynie dowód osobisty jako podstawowy dokument, jednak firma może poprosić o dostarczenie dodatkowo zaświadczenia o zarobkach, jeśli nie jest przekonana co do wiarygodności klienta.

Bardzo innowacyjne rozwiązanie z punktu widzenia pożyczkobiorcy oferuje Monedo Now. Według ich zasad nie musisz decydować się na konkretną sumę – wybierasz taką, jaka jest dopasowana do twoich potrzeb, ale i możliwości. Co więcej, możesz wybrać samodzielnie również czas spłaty swojego zobowiązania, a także miesięczną ratę, jaka będzie dla ciebie najbardziej optymalna. Na tej podstawie firma tworzy dla klienta indywidualną ofertę. Kwoty, jakie możesz pożyczyć, mieszczą się w zakresie od 1500 zł do nawet 10 000 zł. Terminy spłat zaczynają się od całkiem długiego okresu, bo od sześciu miesięcy, a kończą się na dwudziestu czterech miesiącach. Niestety, tak innowacyjne rozwiązanie nie jest darmowe – do kosztów samej pożyczonego kapitału musisz doliczyć również koszty prowizji i oprocentowania. RRSO w przypadku takich ofert nie jest równe 0%. To, ile będziesz musiał dopłacić, będzie uzależnione od konkretnej formy pożyczki i jej elementów składowych.

Osoby pełnoletnie mogą skorzystać z pożyczki również w Szybkiej Gotówce. W przypadku tego pożyczkodawcy możliwe jest skorzystanie z gotówki w kwocie od 100 zł do nawet 6 000 zł. Warunkiem wzięcia pierwszej pożyczki jest konieczność spłacenia jej w przeciągu jednego miesiąca. Jeśli chcesz pożyczać pieniądze na dłuższy okres, możesz to zrobić jedynie jako stały klient, a więc kilkakrotnie korzystający z usług firmy. Dla lojalnych klientów maksymalnym okresem na spłacenie zadłużenia jest sześćdziesiąt pięć dni. Dodatkowe koszty wyliczane są na podstawie aktualnie obowiązujących ofert, o wszystkich opłatach dowiesz się w momencie zdecydowania się na konkretną propozycję. Firma zastrzega sobie od klientów konieczność posiadania stałego źródła dochodu, co w większości przypadków eliminuje osoby jedynie osiemnastoletnie, wymaga również posiadania dobrej historii kredytowej, która przed przyznaniem pożyczki zawsze jest dokładnie sprawdzana.

Wśród liderów pożyczkowych nie można pominąć takiego gracza, jak firmę Wonga. Pożyczkodawca posiada tak rozbudowaną ofertę, że możesz niej znaleźć nie tylko tradycyjne chwilówki z jednorazową spłatą, ale również pożyczki ratalne. Kwota, jaką możesz pożyczyć, zaczyna się już od 50 złotych. Maksymalnie możesz skorzystać z pożyczenia 10 000 złotych na okres dwudziestu czterech miesięcy. Krótkoterminowe pożyczki są praktycznie bezpłatne. Praktycznie, ponieważ jesteś zobligowany do zapłacenia prowizji w wysokości 10 złotych przy kwocie 1500 złotych. Jeśli masz zamiar pożyczyć większą sumę, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami oraz prowizjami, uzależnionymi od wysokości wnioskowanej kwoty oraz czasu, na jaki potrzebujesz pieniądze pożyczyć. Bez względu na wybraną opcję, jeśli uda ci się pożyczkę spłacić w przeciągu trzydziestu dni, wszystkie dodatkowe koszty zostaną anulowane, a twoja pożyczka będzie faktycznie darmowa. Proste są również zasady przyznawania pożyczek – od wzięcia pieniędzy na wybrany cel dzieli cię jedynie okazanie dowodu osobistego.

Szczególnie interesującą ofertę przedstawia Rapida Money. To nieco mniej standardowe oraz mniej popularne rozwiązanie niż te, które widnieją w ofercie wcześniej wymienionych pożyczkodawców. W przypadku Rapida Money musisz zapewnić sobie gwaranta, a więc osobę, która poświadczy, że spłacisz swoje zobowiązanie, a jeśli nie – będzie zabezpieczeniem. Gwarantem nie może być jednak całkowicie przypadkowa osoba – musi być posiadaczem nieruchomości, albo musi posiadać przynajmniej dobrze wyglądającą historię kredytową. Osoba starająca się o pozyskanie dodatkowych pieniędzy nie jest w swojej pożyczce sama, jak to ma miejsce w przypadku wszystkich tradycyjnych pożyczek. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu pożyczki możesz zyskać jednak znacznie większe sumy, niż standardowo. W ofercie firmy znajdziesz pożyczki od 5 000 do 25 000 złotych, które musisz spłacić w przeciągu od dwunastu do czterdziestu ośmiu miesięcy, zgodnie z wybraną opcją. Każdorazowo oprocentowanie jest ustalane indywidualnie, po wybraniu konkretnej kwoty pożyczki. Ten szczególny rodzaj pożyczki jest polecany właśnie wszystkim nastolatkom, które potrzebują pieniędzy ze względu na trudną sytuację życiową, a którzy jednocześnie nie chcą pozostać sami sobie i mają wsparcie w kimś starszym czy bardziej doświadczonym w tej materii. Pożyczkodawca świetnie zabezpiecza się przed ewentualnym brakiem spłaty takiego nastolatka, obciążając kosztami jego gwaranta. Na szczęście takie decyzje podejmowane są z dwukrotnie lepszym rozeznaniem tematu – nikt nie zgodziłby się na bycie gwarantem, gdyby nie miał pewności co do odpowiedzialnego podejścia do zagadnienia samego nastolatka.
Część pożyczkobiorców oferujących pożyczki od osiemnastego roku życia nie wymaga żadnych dodatkowych zaświadczeń o zarobkach – poza Hapi Pożyczki oraz Rapida Money.